Akara paskowana (Nannacara anomala)


Inne nazwy:Akara kratkowana
Rodzina:Pielęgnicowate (Cichlidae)
Wystepowanie:Ameryka Południowa
Wielkość (samiec/samica):9 /5
Zalecana pojemność
akwarium:
75 litrów
Zalecana długość
akwarium:
80 cm
Temperatura:23-28 °C Karta-temp
pH:6-7
Twardość:brak danych
Charakterystyka:Akara nadaje się do akwarium wielogatunkowego z innymi spokojnymi gatunkami. Agresywna staje się jedynie w okresie tarła, podobnie jak większość pielęgnicowatych. Wtedy też broni swojego terytorium broni i odpędza nawet większe ryby.
Akwarium:Akwarium wielogatunkowe, gęsto obsadzone roślinami. Konieczne są kryjówki w postaci skalnych grot, jaskiń i innych osłoniętych obszarów. Zalecana jest wydajna filtracja.
Pokarm:Wszystkożerna. Chętnie zjada żywe i mrożone larwy komarów, suche płatki i granulaty.
Rozróżnianie płci:Samce są zwykle intensywniej ubarwione i większe niż samice. Mają też ostro zakończoną płetwę grzbietową.
Rozmnażanie:Sprzyjające warunki do tarła to nieco wyższa niż zwykle temperatura, w granicach 26-28*C. Woda średnio twarda. Ikra składana jest w grotach skalnych w ilości 50-300 sztuk. Główną rolę w opiece nad potomstwem przejmuje samica. Jest wtedy znacznie bardziej agresywna niż poza okresem tarła, szczególnie w stosunku do ryb znajdujących się w pobliżu jej terytorium. Młode akary wylęgają się po ok. 3-4 dniach. Należy karmić je larwami solowca i bardzo drobnym suchym pokarmem.
Miejsce w zbiorniku:dno/środek Karta-aqua2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...